CZWARTEK Z REWITALIZACJĄ

Zapraszamy na drugie w tym roku wydarzenie edukacyjne, z cyklu poświęconego rewitalizacji obszarów zdegradowanych w miastach, które planujemy na czwartek 21 marca.
Tematem będzie transport publiczny i jego rola w ożywianiu relacji społeczno-gospodarczych w dzielnicach zdegradowanych. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jakie cechy musi mieć centrum przesiadkowe/ węzeł przesiadkowy aby oprócz dobrego wypełniania podstawowej funkcji, sprzyjał również ożywianiu dzielnicy lub osiedla w którym go zorganizujemy (wybudujemy). W wielu programach rewitalizacji coraz częściej pojawiają się przedsięwzięcia tego rodzaju, których realizacji nie zawsze towarzyszy poczucie pełnego wykorzystania potencjału rozwojowego, który się z nimi, przynajmniej teoretycznie, wiąże.

Spotkanie odbędzie się tym razem w Zabrzu. Będzie miało formułę spaceru studialnego połączonego z krótkim seminarium dyskusyjnym. Spotkamy się o godz. 10:00 przy nowo otwartym dworcu przesiadkowym przy ul. Goethego, gdzie przyjrzymy się zastosowanym rozwiązaniom i zapoznamy się z opiniami użytkowników. Potem (około 12:00) przejdziemy do lokalu fundacji przy placu Krakowskim 2, gdzie odbędzie się część seminaryjna (12:30-14:30).

Udział w spotkaniu edukacyjnym wymaga uprzedniego zgłoszenia.
Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową, na adres fundacja[at]omiasto.org (przypominamy, że zmieniliśmy adres mailowy!).
Na zgłoszenia czekamy do 7. marca

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania spotkania w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych albo zbyt małej liczby zgłoszonych uczestników.

Udział w spacerze i dyskusji jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *