KULTURA + REWITALIZACJA

slider_copy5

Obecność imprez/wydarzeń kulturalnych w procesie rewitalizacji zdegradowanych dzielnic miasta nie jest już tylko zaleceniem czy postulatem. Ich integrująca rola została potwierdzona również w Polsce (np. w rewitalizacji centrum Dzierżoniowa, poznańskiej Śródki czy katowickiego Nikiszowca). Obecnie kluczowe pytanie to: jak skutecznie wykorzystać kulturę i politykę kulturalną w procesach rewitalizacji miast?
FUNDACJA O! MIASTO została zaproszona do dyskusji na ten temat, którą w formie specjalnej konferencji organizuje Narodowe Centrum Kultury,4-5 grudnia 2014 w Warszawie. Panel „Cele społeczne w procesach rewitalizacji” rozpocznie się o 15:30. Postaramy się odpowiedzieć na ważne pytania:
Kiedy możemy mówić o osiągnięciu celów społecznych w procesach rewitalizacji? Jak formułować te cele? W jakiej perspektywie czasowej powinniśmy projektować takie działania? Czy można wyodrębnić wskaźniki użyteczne dla planowania i mierzenia efektów prowadzonych działań kulturalnych wspierających procesy rewitalizacji?
Zapraszamy do udziału w panelu.
Program całej konferencji i rejestracja: KULTURA + REWITALIZACJA

logo_nck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *